На борту шведського риболовного траулера «Марія Соренсен» несподівано спалахнула якась невідома хвороба. Радіостанція судна вийшла з ладу, на ньому є тільки короткохвильовий любительський передавач, сигнали якого не досягають суші внаслідок магнітної бурі. Нарешті ці сигнали випадково почув молодий негр у далекій Африці. Починається боротьба за врятування шведських моряків.
Читач з хвилюванням стежить за тим, як, утворивши тоненький радіо ланцюжок, прості люди різних країн - хворий інженер, юнак-негр та плантатор з Бельгійського Конго, контрабандист та поліцай з Італії, сліпий француз з дружиною та лікар з паризького інституту Пастера, німець - інвалід війни, американський офіцер, французькі льотчики - докладають усіх зусиль, щоб допомогти незнайомим рибалкам. Ланцюжок дуже хисткий - може, він би й обірвався, та розмову радіолюбителів почули на радянській військовій станції. Тепер життя моряків буде врятоване...
Такий зміст цікавої повісті сучасного французького письменника Жака Ремі, присвяченої благородній темі солідарності простих людей світу. В 1956 році відомий французький кінорежисер Крістіан Жак створив за повістю Ремі однойменний фільм, який з успіхом демонструвався на екранах багатьох країн.
* * *
Переклад з французької Т. ЧЕРТОРИЖСЬКОЇ
Переклад зроблено за виданням: Jacques Rémi Si tous les gars du monde... Journal d’une aventure collective Paris 1956
Видавництво ЦК ЛКСМУ «Молодь» Київ 1960